Výroba mýdla z mýdlové hmoty v 5 jednoduchých krocích

26. 01. 2021, 13:50

Vyrobit si doma mýdlo je snazší, než se na první pohled může zdát. Vyzkoušejte to a mýdla z drogerií budete moci vyškrtnout ze svého rodinného rozpočtu. Nejenže vás takové domácí mýdlo vyjde levněji, ale především bude oproštěné od veškeré chemie.

Jak vyrobit levandulové mýdlo

K výrobě domácího levandulového mýdla budete potřebovat: transparentní mýdlovou hmotu, skleničku (alespoň o objemu 3 dcl), levandulovou silici, fialové barvivo, případně poté ještě odstraňovač bublinek, míchátko a silikonové formy na mýdlo.

Krok č.1

Nejprve si ve větším hrnci nachystejte vodní lázeň. Mýdlovou hmotu rozkrájejte na menší kousky, nasypejte do skleničky, postavte ji do vodní lázně a za občasného míchání nechte rozpustit. Jakmile se tak stane, vypněte sporák a hmotu nechte tzv. dojít.

Krok č. 2

Rozpuštěná mýdlová hmota bude plná bublinek, kterých vás v poslední fázi zbaví zmíněný odstraňovač. Ještě před tím ale do rozpuštěné hmoty přidejte asi deset kapek levandulového aroma a fialovou barvu do mýdel (množství je závislé od intenzity zabarvení, jíž chcete dosáhnout).

Krok č. 3

V dalším kroku do směsi přidejte zhruba hrst levandulového květu. Poté, co vše důkladně promícháte, budete ji moci začít pomalu rozlévat do připravených formiček. Doporučujeme si na pracovní desku dát hadr či papír, který ji ochrání před potřísněním.

Krok č. 4

Posledním krokem bude aplikace odstraňovače bublinek, kterým obsah formiček jednoduše postříkáte (přípravek se prodává ve spreji). Množství přípravku závisí na množství bublinek ve formičkách. Změna je každopádně viditelná okamžitě. Takto připravenou směs nechte ztuhnout.

Krok č. 5

Mýdlo by měla být zatuhnuté zhruba po hodině. V ten okamžik jej můžete vyndat z formiček a vložit třeba do ozdobného organzového sáčku. V něm ho někomu darujete, nebo vložíte do šatníku, kde vám nádherně provoní oblečení.

Hotovo. Nebylo to vůbec těžké, že ne?

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).